news

НОВИНИ ЗАКЛАДУ

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної різноманітності.

Мова кожного народу неповторна, вона є символом держави, як герб і гімн. Мова є маркером ідентичності, рідною мовою говорять, аби вона жила, розвивалася, ширилася і мала майбутнє.

Сьогодні у різних країнах світу згадують витоки рідної мови, її історію. У ЗЗСО №11 у ці дні проходить «Мовний вернісаж», на якому  учні  1-11 класів демонструють знання рідної мови, беручи  участь у мовних вікторинах, квестах, конкурсах виразного читання віршів. 

Також 21 лютого розчинила свої двері «Літературна вітальня ЗЗСО №11», у якій учні різного віку зможуть переглянути добірку сучасних українських книг і обрати ту, яка найбільше заполонить увагу. Слово – це те, що залишається на віки, тому  рідну мову потрібно шанувати і любити, піклуватися про неї, розкривати для себе її велич і могутню силу.

21.02.2024 07:43 vkhalabuzar

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цей пам’ятний день встановлений Указом президента України від 11 лютого 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

20 лютого 2014 року у Києві загинула найбільша кількість мітингувальників Євромайдану – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.

Цьогоріч День Героїв Небесної Сотні проходить під гаслом «Залишаємося гідними своїх героїв».

Вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Сьогодні ми згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її.

Слава Україні! Героям слава!

20.02.2024 08:27 vkhalabuzar

День пам`яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів та військових, в нерівних умовах бою, показали справжню відданість своєму народу. Незалежно від різного походження – чи то діти селян, робітників, чи то священиків; військові, студенти, гімназисти – всі вони об’єдналися з єдиною метою – захищати Україну.

Події 29 січня 1918 року є нагадуванням того, що невпинна боротьба України проти агресора, яку ми, сучасники, називаємо російсько-українською війною, триває не одне десятиліття, а більше сотні років. Ми цінуємо подвиг кожного і вшановуємо пам’ять героїв, які полягли під Крутами.

Шкільна громада ЗЗСО №11 також долучилася до заходів щодо вшанування пам’яті героїв Крут. У ці дні у закладі відбудуться уроки пам’яті, перегляд та обговорення відео, присвячених цим подіям.

Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, що сьогодні відстоюють національну державу та наше майбутнє.

29.01.2024 13:39 vkhalabuzar

Про заходи, які було проведено до Дня Соборності України

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. 

Учні ЗЗСО №11 взяли участь у фотовернісажі «Схід-Захід – навіки разом» та влаштували конкурс малюнків для учнів початкової ланки «Україна –соборна, єдина». На годинах спілкування мали змогу пройти квест «Соборність України: сторінками історії». Учні 11 класів провели дискусію «День Соборності: нові виклики для єдності українців». 

Ми впевнені, що ми – єдиний народ! Ми сильна нація! Ми переможемо!

22.01.2024 14:57 vkhalabuzar

День Соборності України

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ! 

Це свято, яке символізує те, що ми всі – одне ціле, і жодні кордони не зможуть розділити нас. Давайте завжди пам`ятати про це! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – ПЕРЕМОГИ! 

Пам’ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну і зробімо все для того, щоб їхня велична благородна мета не перетворилася в ілюзію. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію.

22.01.2024 08:47 vkhalabuzar

Результати всеукраїнського конкурсу есе «Моя Україна»

Шкільна родина ЗЗСО №11 щиро вітає учня 10-А класу Лазарєва Микиту та його вчительку Горошко Ніну Петрівну з перемогою (І місце) у Всеукраїнському конкурсі есе «Моя Україна». 

Цьогоріч майже чотири тисячі творчих робіт було надіслали до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Кожне есе було уважно прочитано командою Фонду і представником Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», яка третій рік поспіль долучається до проведення конкурсу. Робота Микити увійшла до десятки найкращих есе. Учасники, які посіли І місце отримали приз – планшет.

Бажаємо переможцям нових успіхів, наснаги, здійснення мрій та нових творчих злетів!

18.01.2024 15:42 vkhalabuzar

З Новим роком 2024!

Новий рік – одне з найулюбленіших свят в українців, на яке заведено загадувати бажання. Цієї ночі всі українці бажатимуть одного й того самого. Навіть скептики, які не вірять у новорічну магію, сподіватимуться на настання миру та якнайшвидшу перемогу України.

Нехай рік Дракона здійснить всі Наші мрії та береже від бід. Віримо у перемогу наших Котиків. Щастя і миру в новому році!

Бажаємо всім Вам і Вашим близьким здоров’я, щастя, любові і добра. Нехай у Ваших домівках завжди буде затишок і тепло. Нехай Новий рік стане для нас початком нового життя, життя у мирі та свободі!

З повагою, Адміністрація Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11.

01.01.2024 10:37 vkhalabuzar