news

НОВИНИ ЗАКЛАДУ

9 травня – в Україні відзначають День Європи

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня. Відзначення цього дня в Україні – це ознака єднання нашої держави з іншими країнами Європи за духом, історією та цінностями, адже українці є невід’ємною частиною європейської спільноти. Тепер ми будуємо спільне майбутнє, за яке наша країна платить непомірно високу ціну на фронті, де зусиллями своїх найкращих синів і доньок захищає від російського агресора не тільки національну безпеку, а й спокій усіх західних країн.

Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру! Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

Саме в цей день учні 6-8 класів взяли участь у вікторині «Європейський Союз». Своє бачення євроінтеграції учні нашого закладу освіти продемонстрували на фотовернісажі «Європа очима бердянців» (учні 1-11 класів). Запрошуємо усіх до перегляду.

Миру, добробуту та незламної віри в майбутнє України!

09.05.2024 16:23 vkhalabuzar

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня в Україні та світі вшановують пам’ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни. У тій страшній війні за приблизними оцінками загинуло від 5 до 8 мільйонів українців, а майже 700 міст було зруйновано.

2024 року Україна зустрічає День пам’яті під час іншої повномасштабної війни, коли росіяни вже щодня атакують українські міста.

Відзначаючи 79-ті роковини закінчення Другої світової війни, ми віримо, що в календарях незабаром з’явиться День перемоги над росією.

Нехай цей День пам’яті стане важливим символом нашої єдності та співчуття з тими, хто став жертвою війни та насильства. Нехай ми завжди пам’ятаємо про те, що лише разом ми можемо зберегти мир та свободу. 

Історія свідчить: наш народ – непереможний! Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!

08.05.2024 18:17 vkhalabuzar

П'ятий день декади природничо-математичних дисциплін

38 років тому, в ніч на 26 квітня 1986 року Чорнобильську атомну електростанцію стряс потужний вибух. За лічені миті було повністю зруйновано ядерний реактор. Чорнобильська катастрофа вплинула на життя тисячі людей, стала причиною численних захворювань та інших небезпечних наслідків для довкілля і світу.

Дорогою ціною ліквідаторам аварії на ЧАЕС вдалося зупинити поширення радіації. І тепер, через військову агресію росії, ми розуміємо, наскільки важливо, щоб атом залишався мирним та безпечним.

У рамках декади природничо-математичних дисциплін здобувачі освіти 7-11 класів стали учасниками Веб-квесту «Чорнобиль: два кольори часу», присвяченого річниці аварії на ЧАЕС. Якби тільки ми могли змінити минуле.

Що трапилося у ніч аварії? Що сталося потім? Питання, на які учні  знаходили відповіді, рухаючись маршрутом і виконуючи завдання місії веб-квесту. Чорнобиль розповідав свою історію. Історію, яка коштувала життя людям і досі має наслідки.

27.04.2024 13:11 vkhalabuzar

Четвертий день декади природничо-математичних дисциплін

25 квітня, у четвертий день декади природничо-математичних дисциплін, серед паралелі 9-х класів відбувся Круглий стіл «Статистичні методи при вирішенні проблем забруднення довкілля».

Кожен день ми стикаємося з брудом, який засмічує повітря, землю, воду. Сміття та отруйні речовини накопичуються кожен день. Що з ними робити? Як можна оцінити проектування необхідних потужностей для утилізації відходів? 

На допомогу приходить математична статистика, яка надає засоби для аналізу даних, оцінки ризиків, контролю за рівнями забруднення та прийняття обґрунтованих рішень. Будування частотних таблиць та різних видів діаграм за статистичними даними є важливим етапом у розумінні масштабів проблеми забруднення та визначенні основних тенденцій вибірки. Це допомагає виділити основні причини та джерела забруднення, а також розробити стратегії зменшення впливу на навколишнє середовище.

Сам тому сьогодні ми з учнями 9-х класів обговорювали важливість використання методів математичної статистики для збереження нашого природного середовища; будували частотні таблиці, різні види діаграм за статистичними даними, шукали основні тенденції вибірки.

Такі зустрічі та обговорення важливих питань в групі можуть вдосконалити розуміння учнів про вплив людської діяльності на навколишнє середовище та стимулювати їх до пошуку інноваційних рішень для збереження природних ресурсів.

Серед учнів 10-х класів був проведений Брейн-ринг «Чорнобиль катастрофа не тільки України...».

Трагедія на Чорнобильській АЕС є надзвичайно комплексним явищем. Говорити про неї складно, адже сама подія зачіпає теми екологічної катастрофи, смерті десятків тисяч людей, неоднозначність ядерної енергетики, проблеми влади та й управлінського апарату в цілому.

25.04.2024 17:29 vkhalabuzar

Третій день декади природничо-математичних дисциплін

«Радіоактивний розпад», «радіація» – слова ці викликають негативне, навіть вороже ставлення. І це є цілком зрозумілим у суспільстві, яке в недалекому минулому зіткнулося з найбільшою,  найстрашнішою в світі аварією на ЧАЕС. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності та самовідданості всього українського народу. А зараз ми спостерігаємо як «граються» наші вороги з атомною станцією в Енергодарі.

Але не можна забувати, що радіоактивний розпад елементів – одне з фундаментальних явищ природи, без якого не було б ні людини – як високоорганізованішої істоти на Землі, ні життя взагалі, ні, можливо, самого Всесвіту...

Тому, саме сьогодні, 24 квітня, в 9-Б та 9-Г класах був проведений Веб-квест «Радіація – друг чи ворог» в рамках декади природничо-математичних дисциплін і присвячений до річниці аварії на ЧАЕС.

Подорожуючи квестом міжпредметні знання з фізики, хімії, біології та історії дозволили учням доповнити, а також здобути нові знання про природу радіоактивного розпаду хімічних елементів, вплив радіації на живі організми, роль і місце радіації в природі та житті людини.

Також надається можливість переглянути відео-проєкти, які підготували учні 9-х та учні 10-Б класів біолого-інформаційного профілю в рамках декади природничо-математичних дисциплін, присвячених Міжнародному дню Матері-Землі.

> Відео-проєкт учнів 9-ого класу «Мирний атом»

> Відео-проєкт учнів 10-Б класу «Ген Матінки-Землі»

24.04.2024 17:57 vkhalabuzar

Другий день декади природничо-математичних дисциплін

Сьогодні, 23 квітня, в рамках декади природничо-математичних дисциплін для учнів 5-х класів був проведений Урок-подорож «Навколо світу за 35 хвилин». Під час віртуальної подорожі учні змогли не тільки  відпрацювати навички знаходження відсотка числа, а й дізнатися багато корисної та цікавої інформації про рослинний світ Австралії та Північної Америки. Крім того учні ознайомилися з історією відкриття найхолоднішого материка та особливостями природи Антарктиди.

Окрім тисяч смертей та руйнування важливої інфраструктури, Україну може роками переслідувати ще одна, менш очевидна, але не менш важка криза, пов’язана із вторгненням росії: екологічна. Від обстріляних хімічних заводів до вигорілих через обстріли лісів – наслідки відчують не лише екосистеми України, а й її люди. Обговорення цієї проблеми відбулося за Круглим столом серед учнів 11-х класів, який також відбувся 23 квітня і мав назву «Катастрофічні екологічні наслідки війни росії проти України».

24.04.2024 11:26 vkhalabuzar

Підсумки першого дня декади природничо-математичних дисциплін

22 квітня – всесвітній день землі – це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природнього середовища, привернути увагу до проблем екології.

Саме сьогодні, як і анонсувалось, відбувся старт декади природничо-математичних дисциплін. В рамках першого дня були проведені заходи, присвячені екологічним проблемам сьогодення для 6-8 класів, згідно затвердженого плану декади природничо-математичних дисциплін, який проводиться в період з 21 по 30 квітня 2024 року.

Учні 6-А та 6-Б класів мали змогу долучитися до Квеста «Чорнобиль – два кольори часу». Планета потерпає від катастроф. Жахи аварії на ЧАЕС залишились у минулому на стрічці часу, але наслідки бентежать і досі. Юні дослідники, виконуючи місії і досліджуючи зону відчуження, знаходять ключ до порятунку планети.

Учні 7-х класів подорожували Уроком-мандрівкою «Планета Земля – наш рідний дім, хай буде лад у домі тім!» в рамках декади природничо-математичних дисциплін. Розв’язували задачі, які дозволили учням застосувати знання, здобуті на уроках математики, а також поповнити інформацію про навколишній світ.

Для учнів 8-х класів було проведено Круглий стіл на тему: «Раніше природа лякала людину, а тепер людина лякає природу».

Учні 11-Б класу інформаційно-технологічного профілю до Міжнародного Дня Матері-Землі розробили навчальний відео-проєкт, який дозволяє привернути увагу учнів усіх вікових категорій до проблем екології нашої планети.

22.04.2024 22:17 vkhalabuzar

22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. 

Наша школа теж долучилася до святкування Міжнародного дня Матері-Землі, у рамках декади природничо-математичних дисциплін будуть проведені заходи, присвячені екологічним проблемам сьогодення.

Надаємо для ознайомлення план заходів декади природничо-математичних дисциплін, присвячених міжнародному дню Матері-Землі. Переіод проведення декади – 21-30 квітня 2024 року.

Також надаємо можливість переглянути відеофрагмент до Міжнароднго Дня Землі.

21.04.2024 11:52 vkhalabuzar

«Ментальне здоров’я: як подбати про себе»

Сьогодні, в умовах коли наше психологічне здоров’я піддається постійному впливу стресогінних факторів, ми все більше стаємо вразливими. Тривоги, страхи, стрес, панічні атаки – це наслідки, які відчуває наш організм під дією негативних обставин. 

Саме в цей час необхідно оволодіти техніками саморегуляції, які дозволять кожному своєчасно допомогти собі або оточуючим та знизити вплив психотравмуючих обставин.

В період з 11 березня по 15 березня 2024 року у загальноосвітній школі №11 відбувся марафон «Ментальне здоров’я: як подбати про себе», присвячений турботі про ментальне здоров’я в умовах сьогодення. До заходів були залучені здобувачі освіти 1-11 класів, батьки та педагоги. Протягом тижня спеціалісти психологічної служби школи разом із залученим практикуючим психологом, який має досвід співпраці з ВПО та іншими категоріями населення в кризових ситуаціях. 

Були проведені виховні заходи серед учнів 1-11 класів, загальношкільний батьківський тренінг «Поговоримо про своє ментальне здоров’я?», семінар для педагогічного колективу. Основна мета марафону – надати практичні поради для подолання стресу, показати шляхи пошуку ресурсів для відновлення, відкрити для всіх учасників всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?».

Корисні посилання щодо підтримки ментального здоров’я в часи війни:

> Книга з порадами для батьків та опікунів

> Аптечка психологічної самодопомоги

> Телефонний довідник «Звертайтеся по допомогу до перевірених»

18.03.2024 17:08 vkhalabuzar

Шевченкова криниця слова не міліє ніколи!

9 березня – це особлива дата в історії українського народу. 210 років тому народився Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, мислитель, палкий патріот нашої держави. Його безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Тараса Шевченка називають нашим пророком, Великим Кобзарем, митцем могутньої творчої сили. Він був непримиренним борцем за справедливість, національне й духовне відродження України.

Поет був упевнений, що наш народ житиме щасливо в незалежній суверенній державі, тому що «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Творчість Тараса Шевченка отримала визнання й пошану серед світової спільноти. В умовах сьогодення палкі слова Великого Кобзаря надзвичайно актуальні, вони мотивують боротися за мир і вірити в перемогу України.

До святкування 210-річного ювілею Тараса Шевченка долучилася учнівська родина Бердянської ЗЗСО №11. Дитяча, батьківська, вчительська спільнота взяли участь у проєкті «Шевченкова криниця слова не міліє ніколи!».

> «Живе під сонцем любові Шевченкова весна» Челендж до Дня народження Великого Митця – Челендж від дітей старших класів (відео)

Хай же й сьогодні, і в наступні роки відбудови української держави обпікає промерзлі наші душі огнем словесним Шевченко, хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.

08.03.2024 11:17 vkhalabuzar

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної різноманітності.

Мова кожного народу неповторна, вона є символом держави, як герб і гімн. Мова є маркером ідентичності, рідною мовою говорять, аби вона жила, розвивалася, ширилася і мала майбутнє.

Сьогодні у різних країнах світу згадують витоки рідної мови, її історію. У ЗЗСО №11 у ці дні проходить «Мовний вернісаж», на якому  учні  1-11 класів демонструють знання рідної мови, беручи  участь у мовних вікторинах, квестах, конкурсах виразного читання віршів. 

Також 21 лютого розчинила свої двері «Літературна вітальня ЗЗСО №11», у якій учні різного віку зможуть переглянути добірку сучасних українських книг і обрати ту, яка найбільше заполонить увагу. Слово – це те, що залишається на віки, тому  рідну мову потрібно шанувати і любити, піклуватися про неї, розкривати для себе її велич і могутню силу.

21.02.2024 07:43 vkhalabuzar

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цей пам’ятний день встановлений Указом президента України від 11 лютого 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

20 лютого 2014 року у Києві загинула найбільша кількість мітингувальників Євромайдану – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.

Цьогоріч День Героїв Небесної Сотні проходить під гаслом «Залишаємося гідними своїх героїв».

Вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Сьогодні ми згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її.

Слава Україні! Героям слава!

20.02.2024 08:27 vkhalabuzar

День пам`яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів та військових, в нерівних умовах бою, показали справжню відданість своєму народу. Незалежно від різного походження – чи то діти селян, робітників, чи то священиків; військові, студенти, гімназисти – всі вони об’єдналися з єдиною метою – захищати Україну.

Події 29 січня 1918 року є нагадуванням того, що невпинна боротьба України проти агресора, яку ми, сучасники, називаємо російсько-українською війною, триває не одне десятиліття, а більше сотні років. Ми цінуємо подвиг кожного і вшановуємо пам’ять героїв, які полягли під Крутами.

Шкільна громада ЗЗСО №11 також долучилася до заходів щодо вшанування пам’яті героїв Крут. У ці дні у закладі відбудуться уроки пам’яті, перегляд та обговорення відео, присвячених цим подіям.

Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, що сьогодні відстоюють національну державу та наше майбутнє.

29.01.2024 13:39 vkhalabuzar

Про заходи, які було проведено до Дня Соборності України

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. 

Учні ЗЗСО №11 взяли участь у фотовернісажі «Схід-Захід – навіки разом» та влаштували конкурс малюнків для учнів початкової ланки «Україна –соборна, єдина». На годинах спілкування мали змогу пройти квест «Соборність України: сторінками історії». Учні 11 класів провели дискусію «День Соборності: нові виклики для єдності українців». 

Ми впевнені, що ми – єдиний народ! Ми сильна нація! Ми переможемо!

22.01.2024 14:57 vkhalabuzar

День Соборності України

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ! 

Це свято, яке символізує те, що ми всі – одне ціле, і жодні кордони не зможуть розділити нас. Давайте завжди пам`ятати про це! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – ПЕРЕМОГИ! 

Пам’ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну і зробімо все для того, щоб їхня велична благородна мета не перетворилася в ілюзію. Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію.

22.01.2024 08:47 vkhalabuzar

Результати всеукраїнського конкурсу есе «Моя Україна»

Шкільна родина ЗЗСО №11 щиро вітає учня 10-А класу Лазарєва Микиту та його вчительку Горошко Ніну Петрівну з перемогою (І місце) у Всеукраїнському конкурсі есе «Моя Україна». 

Цьогоріч майже чотири тисячі творчих робіт було надіслали до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Кожне есе було уважно прочитано командою Фонду і представником Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», яка третій рік поспіль долучається до проведення конкурсу. Робота Микити увійшла до десятки найкращих есе. Учасники, які посіли І місце отримали приз – планшет.

Бажаємо переможцям нових успіхів, наснаги, здійснення мрій та нових творчих злетів!

18.01.2024 15:42 vkhalabuzar

З Новим роком 2024!

Новий рік – одне з найулюбленіших свят в українців, на яке заведено загадувати бажання. Цієї ночі всі українці бажатимуть одного й того самого. Навіть скептики, які не вірять у новорічну магію, сподіватимуться на настання миру та якнайшвидшу перемогу України.

Нехай рік Дракона здійснить всі Наші мрії та береже від бід. Віримо у перемогу наших Котиків. Щастя і миру в новому році!

Бажаємо всім Вам і Вашим близьким здоров’я, щастя, любові і добра. Нехай у Ваших домівках завжди буде затишок і тепло. Нехай Новий рік стане для нас початком нового життя, життя у мирі та свободі!

З повагою, Адміністрація Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11.

01.01.2024 10:37 vkhalabuzar